Františkovy Lázně - krásné lázeňské město

10. 3. 2023

                                                 Místo, kde se tradice a historie prolíná se současností

Františkovy Lázně a lázeňský park

Historie lázní

Františkovy Lázně je malé město v Karlovarském kraji v blízkosti Chebu s příbližně 5.500 obyvateli, které má památkově chráněné lázeňské centrum s rozsáhlými parky. Co do své velikosti postrádají, to dohání svou bohatou historií, která sahá do 18. století, kdy byly založeny roku 1793 jako Ves císaře Františka. Dnešní název Františkovy Lázně jim byl oficiálně udělen roku 1807, avšak první zmínky tykající se místních minerálních pramenů se objevily již na počátku 16. století.

O povznesení lázní se nejvíce zasloužil chebský lékař Bernhard Adler, kdy jeho cesta začala tím, že nechal vyčistit Františkův pramen, v té době ještě známý jako slatinný. Po řadě událostí začalo roku 1792 pod záštitou císaře Františka vznikat moderní lázeňské město podle tehdejších barokních principů, stavěné kolem širokého bulváru od Františkova pramene po lázeňský park, kde dnes stojí socha doktora Adlera. Léčivé účinky pramene se staly rychle známe po celé Evropě a díky tomu lázně začalo navštěvovat čím dále více hostů, mezi které patřili i vyznámní lídé jako byl J.W. Goethe, Ludwig van Beethoven, nebo Božena Němcová.

Léčba

V současné době se ve Františkových Lázních léčí onemocnění pobybového aparátu a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. Dále zdejší léčba prospívá osobám s nemocemi srdce a krevního oběhu, onkologickými onemocněními apod.. Léčba se za pomoci františkolázeňských přírodních zdrojů opírá o tradiční a časem ověřené léčebné postupy, kdy se pacientům aplikují slatinné koupele, slatinné zábaly, plynové uhličité koupele, plynové injekce a jiné procedury. 

Františkovy Lázně a léčebné prameny
Centrum lázní a hotely

Lázeňskou atmosféru podtrhuje nezaměnitelné prostředí lázeňské promenády, která je tvořena historickými budovami se stejnými prvky architektury. Většina budov v centru lázní slouží pro návštěvníky jako hotely a restaurace, proto si lázenští hosté mohou po celou dobu pobytu užívat krásný výhled na historické budovy a upravené lázeňské parky. Františkovy Lázně mají širokou nabídku ubytovacích služeb, ale pokud si chcete užít pobyt s noblesou a kvalitními službami, rádi doporučujeme Spa & Kur hotel Praha s ideální polohou přímo u lázeňské promenády.

Františkovy Lázně - Spa & Kur hotel Harvey

Kulturní vyžití

Celoročně v lázních probíhá celá řada koncertů a kulturních akcí, které jsou pořádány na kolonádě, v parcích, ale např. i v divadle Boženy Němcové. Mezi nejvíce navštěvované akce každoročně patří zahájení a ukončení lázeňské sezóny, letní koncerty a hudební festivaly.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace