Horské Lázně Karlova Studánka

1. 7. 2022

Lázeňská relaxace poblíž Pradědu

Čerstvý vzduch jako v Alpách

V nádherné přírodě malebných Jeseníků se nalézají Horské lázně Karlova Studánka. Tyto lázně jsou mimo jiné nejvýše položenými lázněmi u nás v nadmořské výšce téměř 800 metrů nad mořem a to již po dobu více než 200 let. To ale není jediné NEJ, kterým se lázně pyšní! Různá měření dokázala, že v okolí lázní je nejčistší ovzduší z celé naší republiky, dle hodnot srovnatelné s čerstvým vzduchem v Alpách. Lázně samotné nalezneme v blízkosti  nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, rozesety kolem protékající řeky Bílá Opava. Lázně jsou lehce zapamatovatelné pro svou typickou architekturu, kterou nalezneme pouze zde. Jedná se o místo s bohatými přírodními zdroji, krásnými lázeňskými parky s kouzelnými zákoutími a především klidnou a přátelskou atmosférou.

Bazén v Horských lázních Karlova Studánka

Široká nabídka ubytovacích kapacit

Lázně svým hostům nabízejí dostatečnou ubytovací kapacitu v celkem 8 lázeňských budovách. Jedná se původní historické budovy, které jsou postupně rekonstruovány, aby uspokojily standardy dnešní doby. Hlavní budovou celých lázní je lázeňský dům Libuše, kde nalezneme stravovací zařízení, balneoprovoz, nepřetržitou lékařskou službu a hlavní recepci. Během pobytu sem na jednotlivé procedury a jiné úkony docházejí všichni lázeňští hosté. V rámci pobytových balíčku nabízených na našem portálu budete ubytování v Lázeňském hotelu Slezský dům. Taktéž se jedná o zrekonstruovanou budovu ze začátku 20. století, která nabízí komfortní pokoje I. kategorie.

Lázeňský hotel Slezský dům v Horských lázních Karlova Studánka

Zde léčí příroda

A opět jedno unikum, Horské lázně Karlova Studánka jsou jedinými lázněmi v České republice, které své klienty léčí za pomocí čtyř léčivých přírodních zdrojů. Jsou jimi místní pramenitá voda, horský čerstvý vzduch, naturální oxid uhličitý a zdejší rašelina. Ostatně, jaké to má účinky na lidský organismus se můžete přesvědčit sami. Stačí si pouze zvolit z široké nabídky lázeňských a relaxačních pobytů. Jedním z  nejoblíbenějších pobytů je bezpochyby Pobyt pro zdraví, kdy Vás čeká 7denní relaxace s polopenzí a 6 procedurami! Všem lázeňským hostům je poté k dispozici plavecký bazén, solná jeskyně, finská sauna, masážní whirlpool a mnoho dalšího.

Sauna v Horských lázních Karlova Studánka

Karlova Studánka má své kouzlo

V Horských lázních Karlova Studánka si na své musí přijít naprosto každý. Díky tomu, že lázně leží v Jeseníkách, tak mají ideální předpoklad pro lehkou turistku a jiné sportovní aktivity. A pokud zrovna patříte mezi ty, kteří neholdují pohybovým aktivitám, tak si určitě vyberete z lázeňského kulturního programu. Dále doporučujeme mezi příjemnými procházkami lázeňským parkem se na chvíli zastavit v místní cukrárně a trochu si ten pobyt osladit. Nemusíte mít však strach, následně to můžete vysportovat na některém ze zdejších sportovišť. Horské lázně Karlova Studánka dle nás mají vše, co by měli dnešní moderní lázně mít. Pevně věříme, že si zde užijete nezapomenutelné okamžiky a budete odjíždět přinejmenším o 5 let mladší!

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace