Hotel Flora v Mariánských Lázních

30. 5. 2023

Nezapomenutelný zážitek v srdci Mariánských Lázní

Mariánské Lázně - nejmladší člen západočeského lázeňského trojúhelníku

Lázeňský hotel Flora nalezneme v druhém největším tuzemském lázeňském městě, v Mariánských Lázních. Mariánky tvoří s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi takzvaný západočeský lázeňský trojúhelník, nejznámější lázeňskou oblast v Česku. Historie místa na kterém se dnes lázně nacházejí bylo známo díky svým pramenům již ve 13. století. Město samotné je však relativně mladé, bylo založeno teprve na začátku 19. století. Největší rozmach město zažilo mezi lety 1870 – 1914, kdy byly postaveny lázeňské domy, hotely, kolonáda za přispění známých architektů Ziclkera, Schaffera, či Heymanna. Ve stejné době došlo i k rozšíření lázeňských parků a vysázení většího počtu zeleně. Díky vybudování lázeňského zázemí umožňující léčebné pobyty a léčivým účinkům místních pramenů se staly místní lázně rychle známými a hojně navštěvovanými i významnými osobnostmi z celého světa.

Hotel Flora - koupele

Historicky se jednalo o nejluxusnější hotel v lázních

Hotel Flora byl založen roku 1881 panem Václavem Skalníkem, který byl povoláním zahradníkem, jeho zaměstnání ho inspirovalo k tomu, aby svůj hotel pojmenoval po květině. Pan Skalník je také autorem dnešních lázeňských parků. Ve svých začátcích se jednalo o velice luxusní hotel, který byl oblíben zejména u ruské aristokracie. Je umístěn v samotném srdci Mariánských Lázní, přesto v klidné části města pouze několik desítek metrů od lázeňské kolonády, pramenů a zpívající fontány. V současnosti hotel nabízí zrekonstruované pokoje odpovídající tříhvězdičkovému standardu se vším potřebným servisem. V hotelu naleznete komplexní služby počínaje restaurací, vlastním balneo centrem, lékařskou péčí apod. Hosté mohou během pobytu využít volný vstup do bazénu s protiproudem, zajít si zarelaxovat do whirlpoolu, nebo se prohřát v sauně. O stravování se postarají v jedné ze dvou hotelových restaurací, Edelweiss či Rose. Auto je možné zaparkovat v hotelovém dvoře za drobný poplatek, jelikož je počet parkovacích stání omezený, je doporučována rezervace předem. Do všech prostor je přístup výtahem, který ovšem končí vždy v mezipatře.

Hotel Flora - ubytování

Lázeňské pobyty v doprovodu kultury

Mariánské Lázně jsou hojně navštěvovány díky svým nádherným parkům, architektuře a především kvůli symbolickým místům tohoto města. Mezi nejznámější patří zajisté Zpívající fontána, kterou mohou lázenští hosté slyšet hrát každý den během lázeňské sezony. Dalším významným symbolem je lázeňská kolonáda se svou nezaměnitelnou architekturou a nástěnými malbami. Jak už dnes bývá zvykem, pobyt v lázních je obohacen kulturním programem a není tomu jinak ani v Mariánských Lázních. Na návštěvníky čeká po celý rok mnoho kulturních akcí, na které Vám rádi zajistí vstupenky v recepci hotelu. Každoročně je velkým lákadlem zahájení provozu zpívající fontány a následně slavnostní otevření lázeňské sezóny, dále se můžete těšit na řadu koncertů, festivalů a oslav význámných státních výročí.

Hotel Flora - bazén

Domácí mazlíčci jsou vítáni!

Díky svému umístění je Hotel Flora velice oblíbený a žádaný. Je ideálním jak pro krátkodobé relaxační pobyty, tak i pro pobyty nabízející komplexní lázeňskou léčbu. Za menší poplatek můžete dorazit i se svým čtyřnohým mazlíčkem, a vydat se společně po krásách tohoto lázeňského města.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace