Konstantinovy Lázně

4. 8. 2023

Lázeňská tradice již od počátku 19. století

Sirnaté lázně s bohatou historií

Lázeňská obec Konstantinovy Lázně leží na severozápadě Čech nedaleko od Plzně, jedná se o malé lázně s komorní atmosférou, které byly založeny roku 1803 místními sedláky. Avšak první historické zmínky o síle místních sirnatých pramenů sahají do konce 16. století. Lázně mají jedno z nejčistších ovzduší u nás, jsou plné zeleně a udržovaných lázeňských parků, které svým hostům přináší naprosto nerušené prostředí s krásnou okolní přírodou. Konstantinovy Lázně za svou existenci několikrát měnili majitele, kteří se však vždy zásadně zapsali do jejich historie a budování zázemí. Ať už se jednalo například o výstavbu první lázeňské budovy roku 1812, dřevěné lázeňské kolonády po roce 1870 či kaple, kterou můžeme v areálu lázní vidět dodnes. Jeden z nejdůležitějších momentů, které stály za rozvojem lázní a daly impuls k realizaci nových moderních budov, bylo zavedení želežniční tratě roku 1901.

Konstantinovy Lázně jsou plné zeleně

Rozsáhlá nabídka lázeňských budov

Dnešní lázně svým hostům mohou nabídnout ubytování ve více než 8 objektech, jedná se jak o klasické lázeňské domy a hotely, tak o menší penziony. I přes svou malou velikost lázně disponují cca. 800 lůžky ve všech zařízeních. Hlavní budovou je Lázeňský Hotel Prusík, ve kterém nalezneme nonstop recepci, hotelové restaurace společně s kavárnou, všechny zdravotnické služby a wellness centrum. Mezi hosty je velice oblíbený Lázeňský hotel Jirásek, který je vzdálen od hlavní budovy a wellness centra cca 200 metrů. Nabízí svým hostům standardně vybavené pokoje, hotelovou restauraci a jeho největší devizou je rehabilitační bazén spolu se šírokou nabídkou pobytů. Celé lázně jsou samozřejmě bezbariérové a u každého hotelu je k dispozici parkoviště.

Lázeňský hotel Jirásek

Nejvyšší obsah oxidu uhličitého

Místní léčba se nikterak neliší od jiných lázních, i zde se používají léčebné minerální prameny, pouze s tím rozdílem, že místní pramen obsahuje nejvyšší obsah volného oxidu uhličitého u nás. Léčebné praktiky poté využívají právě léčebného účinku oxidu uhličitého. Konstantinovy Lázně jsou především známé svou specializací na léčbu nemocí kardiovaskulárního systému. Léčba je maximálně variabilní a vždy se přizpůsobí potřebám každého hosta individuálně. Procedury se poskytují v balneo centru v hotelu Prusík, hostům je dále k dispozici i dvoupatrové wellness centrum na více než 800 metrech čtverečných, kde se lze oddávat odpočinku ve vyhřátém bazénu, vířivkách a několika typech saun.

Wellness centrum Konstantin

Místo, které si musíte zamilovat

Celoročně se můžete těšit na bohatý lázeňský program. Na pořadu jsou hudební koncerty, přednášky s lékařskou tématikou, besedy týkající se zdravého životního stylu a společné vycházky po okolí lázní. Při procházkách lázeňskými parky můžete navštívít lázeňskou kavárnu Srdce, která Vás zve na domácí dortíky či francouzské palačinky, nechybí ani výtečná káva. Pro aktivnější jedince je zde připravena půjčovna holí na Nordic Walking, ideální podmínky pro cykloturistiku nebo můžete poměřit své síly ve známe francouzské hře Pétanque. Možností je opravdu dost, a proto věříme, že si zde svůj pobyt užijete a budete se sem v následujících letech s radostí vracet.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace