Lázeňský dům Perla v Lednici

4. 4. 2024

První léčebný dům v nejmladších léčebných lázních Lednice

Lázeňství v Lednici odstartovala Perla

Na začátku lázeňství v Lednici stál Lázeňský dům Perla, který jako první začal v roce 2007 v místních lázních Lednice poskytovat lázeňské služby jak pro pacienty, kteří mají hrazené pobyty pojišťovnou, tak pro samoplátce, kteří jezdí na lázeňské pobyty. Lednice je v současné době nejmladší lázeňské město, jelikož jí byl status lázní přidělen terpve před pár lety.

Lázeňský dům Perla - pokoje

Ideální místo po všech stránkách

Hotel splňuje všechny předpoklady pro kvalitní dovolenou. I přesto, že se Lázeňský dům Perla nachází v Lednice, která je na jižní Moravě, je relativně dobře dostupným místem pro lázeňské hosty. Nejlépe na tom jsou určitě hosté z nedalekého Brna, nicméně i pro většinu republiky je s ohledem na dobré napojení na dálnici možnost dopravy rozumná. V rámci obce je hotel umístěn na jejím okraji, ovšem jen pár minut chůze do areálu zámku Lednice a přímo u lázeňské kolonády, která byla kompletně nově vybudovaná a otevřená v roce 2019. Hotel je tvořen přízemními budovami, které mají pouze dvě patra a i přesto je v nich výtah. Horní pokoje mají balkony a spodní zase východ na zahradu.

Lázeňský dům Perla - vnitřní bazén

Kompletní vybavení pod jednou střechou

Oproti jiným lázeňským komplexům má Lázeňský dům Perla výhodu v tom, že veškeré nabízené služby jsou poskytovány tzv. pod jednou střechou bez nutnosti docházení jinam. V hotelu je umístěn bazén, balneo centrum, restaurace s celodonním provozem a samozřejmě všechny doprovodné služby, mezi které můžeme zmínit solární louku, tělocvičnu, kosmetiku atd. Hosté se v Perle cítí dobře, jelikož maximální kapacita je “pouze“ 76 lůžek a proto si klienti chválí osobní přístup personálu.

Lázeňský dům Perla - jodobromové koupele

Léčba založená na jodobromové vodě

Pro léčení se v Lednici využívá místní zdroj jodobromové solanky, která je konkrétně pro Perlu čerpaná z nedalekého vrtu. Voda, která pochází až z třetihor, je specifická pro vysoký obsah jódu a patří mezi nejkvalitnější v celoevropském měřítku. Úspěchy slaví převážně při léčbě nemocí pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému. Používá se také při léčbě jiných neduh a jako prevence chorob. V hotelovém balneocentru je voda jako hlavní léčivá složka, která se používá při perličkových a přísadových koupelích. Poskytována je ovšem celá škála běžných procedur, jako jsou masáže, zábaly, obklady, ale i exkluzivní a luxusní procedury. Po celou dobu lázeňských pobytů pro seniory je k dispozici vnitřní bazén o velikosti 6 x12 metrů s teplotou vody 31 °C. V chladnějších měsících hosté oceňují možnost využít saunu.

Lázeňský dům Perla - zámek Lednice

Okolí je jako stvořené pro výlety

Lednice leží v samém srdci Lednicko – Valtického areálu, v místě, které na Vás dýchne historickou atmosféru na každém kroku. Obce a vinice jsou propojeny cyklostezkami a lze se zde pohodlně pohybovat nejen autem. Pro milovníky vína je destinace jižní Moravy rájem a každoročně získává na vyšší oblibě. Staňte se i Vy spokojeným návštěvníkem nejen Lázeňského domu Perla.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace