Lázeňský hotel Dům Bedřicha Smetany

1. 10. 2022

Relaxace přímo na lázeňské kolonádě

4. největší lázně v České republice

Rádi byste konečně okusili tu pravou lázeňskou péči na vlastní kůži? A proč zrovna nevyrazit do jedněch z nejnavštěvovanějších lázní u nás, konkrétně do lázní Luhačovice. Tyto největší moravské lázně s více než 300 letou historií jsou pro to ideální destinací. Lázeňské město je obklopeno nádhernou přírodou Bílých Karpat, je plné krásné architektury podtrhující lázeňskou atmosféru a svým návštěvníkům nabízí takřka dokonalý servis. Na jejich podobě se velkou měrou podílel známý architekt Dušan Jurkovič , který čerpal inspiraci z Valašské architektury, kterou následně promítl do podoby lázeňských hotelů. Lázně své renomé získaly díky svým minerálním pramenům, kterých je v Luhačovicích více než 10, dále krásnému lázeňskému centru, kde je vše potřebné v docházkové vzdálenosti k maximalizaci pohodlí lázeňských hostů a především kvůli vynikající péči místních profesionálů.

Lázeňský hotel Dům Bedřicha Smetany - ubytování

Jedna z nejkrásnějších budov celých lázní

Ubytování bychom Vám rádi doporučili v Lázeňském hotelu Dům Bedřicha Smetany. Hotel se nachází na klidném místě a přesto jen pár kroků od lázeňské kolonády, kde je obklopen lázeňskými parky. Jedná se o komornější hotel nabízející celkovou kapacitu 54 pokojů, což by měl být předpoklad pro ničím nerušený lázeňský pobyt. Tento čtyřhvězdičkový hotel, který byl vystavěn v secesním stylu se pyšní jak nádhernými exteriéry, tak také skvostnými interiéry. Pokoje jsou komfortně vybaveny dle dnešního standardu a nabízí svým hostům možnost výhledů do parku či lesa. Hotel je plně bezbariérový a všechna čtyři patra jsou dostupná za pomoci výtahu. Parkování je za drobný poplatek možné nedaleko hotelu na centrálním parkovišti či v lázeňských garážích, vše záleží na vašich preferencích. Pobyt v lázních má pouze jedno malé mínus, jak to již bývá zvykem, tak ani zde není výjimkou, že jsou zakázány pobyty s domácími mazlíčky.

Lázeňský hotel Dům Bedřicha Smetany - procedury

Síla pramenité vody

Hotel Dům Bedřicha Smetany nabízí lázeňským hostům převážně týdenní lázeňské pobyty začínající vždy nedělí, což je dobré brát v potaz při případných rezervacích. Je možné vybírat ze seniorského pobytu, relaxačního či pobytu Lázeňská dovolená. Jedno však mají stejné a to je forma stravování, v tomto případě se jedná o polopenzi, která probíhá v hotelové restauraci. Snídaně jsou podávány bufetovou formou a večeře pak výběrem z několika menu. Co se procedur týče, tak ty jsou poskytovány mimo hotel, v několika lázeňských objektech, vždy však v přijatelné docházkové vzdálenosti skrze lázeňský areál. Luhačovická léčba sází na léčivou sílu místních pramenů, které jsou používány jednak jako pitná kúra, tak samozřejmě při aplikaci léčebných procedur, jako jsou inhalace a různé koupele. Nejznámější místní prameny jsou Vincentka, Aloiska a Ottovka.

Lázeňský hotel Dům Bedřicha Smetany - lázeňský park

Bohatý doprovodný program

Lázeňské pobyty jsou neodmyslitelně spojené s kulturou a ani zde tomu není jinak. V lázeňském areálu jsou po celý rok pořádány nejrůznější události. V lázeňských budovách se konají taneční večery, na nově zrekonstruované kolonádě se můžete těšit na hudební koncerty a mnoho dalšího. Jak již bývá zvykem, velkou akcí je otevírání a zavírání lázeňské sezóny. Pro oko lázeňských hostů je také zajímavé každoroční řezbářské sympózium. Na své se přijdou i vyznavači pohybu, lázně jsou díky rovinatému profilu vhodné pro nenáročnou turistiku či cykloturistiku, v jejich blízkosti se nachází nespočet zajímavých cílů, které stojí za to navštívit. Dovolujeme si proto tvrdit, že si Luhačovice v Hotelu Dům Bedřicha Smetany užijete v jakémkoliv ročním období a budete odjíždět tak spokojeni, jako jsme byli my.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace