Lázně Jáchymov

24. 11. 2023

Energetická léčba za pomoci radonu

První radonové lázně na světě jsou v Jáchymově

Dalším významným zástupcem českého lázeňství jsou bezpochyby Lázně Jáchymov ležící nedaleko Karlových Varů na úpatí Krušných Hor. Toto původně historické město je ve světě známo především díky radonové vodě. Právě v 16. století se zde hojně těžilo stříbro společně s cínem a díky těžbě nerostů se čirou náhodou narazilo na opravdový unikát, místní přírodní léčivý zázrak v podobě radonové vody. Lázně se tak mohou pyšnit světovým unikátem, jelikož se jedná o první radonové lázně na světe, které byly založeny roku 1906. Od té doby se toho samozřejmě velmi změnilo, dnes jsou lázně moderním zařízením nabízející služby na té nejvyšší úrovni. Za svou relativně krátkou historii svého působení získaly i velmi silné renomé v zahraničí a každý rok je navštíví kolem 20 000 lázeňských hostů z celého světa.

Lázně Jáchymov

Honosné hotely, ve kterých se budete cítit jako v pohádce

Lázně disponují rozmanitými ubytovacími kapacitami v celkem devíti lázeňských budovách. Na našem portálu však mohou lázenští hosté vybírat ze dvou hlavních, kterými jsou lázeňský hotel Radium Palace **** z roku 1912, vybudovaný v neoklasicisním vídeňském stylu a dále lázeňský hotel Akademik Běhounek, který prošel v roce 2019 rozsáhlou rekonstrukcí. Každý z hotelů nabízí několik kategorií pokojů, které uspokojí požadavky každého hosta. Dohromady nabízejí kapacitu kolem 620 lůžek. Oba dva hotely jsou zasazeny do krásného prostředí lázeňského areálu plného parků, jezírek a dalších kouzelných zákoutí. Jejich velkou výhodou je fakt, že všechny nabízené služby jsou poskytovány pod jednou střechou bez potřeby někam docházet. V hotelech hosté naleznou vše potřebné, jako jsou stravovací zařízení, kavárny, wellness a balneo centra s bazény a nechybí zde samozřejmě ani lékařské ordinace.

Radonové koupele

Zázrak jménem radonová voda

A čím, že je radonová voda tak prospěšná pro lidské tělo? Především působí protizánětlivě a při dlouhodobějším užívání minimálně 12ti dnů má také analgetický efekt, což vede ke zmírnění pacientovy bolesti. Pozitivní vliv má mimo jiné i na posílení lidského organismu. Co se lázeňské péče týče, tak se v lázních zaměřují na léčbu pohybového aparátu, nervových onemocnění, cévních problémů a pooperačních stavů. Lázně nabízejí i širokou škálu nejrůznějších pobytových balíčků, jejichž základem je kombinace radonových koupelí a dalších procedur. Není tedy problém vyrazit do lázní na krátký poznávací pobyt na 2 noci, stejně tak na lázeňský pobyt Tradiční radonovou kúru na 14 nocí. Součástí delších pobytů je vždy vstupní lékařské vyšetření, kdy se po konzultaci s lékařem sestaví vhodný léčebný plán na základě aktuálního zdravotního stavu hosta. V lázních kladou důraz na individuální přístupu ke každému hostovi.

Bazén v Jáchymově

Jáchymov je srdcovou záležitostí

Lázně Jáchymov jsou opravdu mimořádným místem, které toho svým hostům může mnoho nabídnout. Prvotřídní lázeňská péče, nadstandardní služby, výborná gastronomie v lázeňských restauracích, příjemné kavárny a krásně udržované lázeňské parky. Důkazem toho jsou případy hostů, které se do lázní vracejí opakovaně, není proto nic neobvyklého, když zde klienti tráví svůj dvacátý či třicátý pobyt. Pevně proto věříme, že i vy si Lázně Jáchymov zamilujete a stanou se Vaší srdeční záležitostí.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace