Lázně Jeseník - lázně s tradicí

14. 9. 2022

Poznejte na vlastní kůži sílu živé vody

Lázeňství již více než 190 let

Lázně Jeseník se nachází ve stejnojmenném městě Jeseník v Moravskoslezském kraji, kde se tyčí nedaleko od centra města na svazích Studničního Vrchu jako dominanta celého okolí. Lázně jsou zde zasazeny do nádherné přírody okolních Rychlebských hor a Jeseníků a svým hostům tak nabízí možnost lázeňské péče v lokalitě s jedinečným přírodním klimatem a zdraví prospěšným horským ovzduším, které nikde jinde nenajdete. Lázně jsou díky tomu ideálním místem pro seniorské lázeňské pobyty či krátkodobé relaxační pobyty. Toho si byl dobře vědom Vincenz Priessnitz a před více než 190 let založil zdejší lázně, které dnes nesou jeho jméno. Mimo jiné nastavil také základy zdejší lázeňské péče, která se opírala o sílu místních přírodních zdrojů, z nichž se některé dochovaly a praktikují i v dnešní době.

Hotel Priessnitz - pokoje

Snaha posouvat služby neustále dopředu

Lázenští hosté mohou vybírat ze široké nabídky ubytování ve všech možných kategorií. V celém areálu se nachází celkem 11 ubytovacích zařízení, jejichž hlavní tváří je Lázeňský hotel Priessnitz, který je vlajkovou lodí celých lázní. Nádherná architektura jako z pohádky, honosné interiéry a celková kapacita 251 lůžek v několika typech pokojů. Tento čtyřhvězdičkový hotel svým hostům nabízí veškerý možný servis na té nejvyšší úrovni. Dalším místem, kde si můžete vychutnat některý z pobytových balíčků je hotel Jan Ripper s kapacitou 87 lůžek. Hotel nabízí tříhvězdičkový standard a z jeho pokojů se hostům naskýtají nádherné výhledy na okolní Jeseníky. V obou případech se jedná o bezbariérové hotely s výtahem a možností parkování přímo u objektu. Za cílem nabídnout hostům co největší pohodlí a komfort všechny lázeňské hotely a ostatní budovy, které souvisí s provozem lázní, prošly celkovou a citlivou rekonstrukcí.

Lázeňské procedury v Priessnitzi

První lázně svého typu na světě

Lázeňská péče v lázních Jeseník se opírá o dva hlavní pilíře, kterými jsou zdejší studená pramenitá voda a místní klima. Díky tomu se staly lázně v minulosti prvními vodolečebnými lázněmi na světě. Dostane se Vám zde kombinace přírodní léčby a moderních medicínských postupů, které mají za úkol dosažení odpočinku, regenerace a případně prevence. Nad rámec pobytových balíčků můžete vybírat z pestré nabídky léčebných a wellness procedur. Lázeňským klenotem jsou poté tradiční Priessnitzovy procedury nesoucí prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®. V lázeňském areálu se také nachází unikátní objekt, jedná se o venkovní balneopark. Čekají Vás zde ledové potůčky léčivé pramenité vody, Priessnitzovy střiky či lavičky za přítomnosti všudepřítomných dechberoucích výhledů.

Balneopark v Lázních Jeseník

Volný čas v lázních

Pobyty v Lázních Jeseník se nemusí točit pouze kolem léčby a lázeňských pobytů, proto svým hostům nabízí mnoho možností jak si svůj pobyt zde okořenit. Jednou z možností je výše zmíněný Balneopark či venkovní Fitpark, kde můžete protáhnout své tělo za pomoci vlastní váhy. V areálu lázní se pravidelně pořádají hudební koncerty, umělecké výstavy či divadelní představení. Jednou z největších, ne-li největší událostí je poté zahajování lázeňské sezóny, která je akcí na celý víkend. Je zde k dispozici dostatek sportovišť, spousta zajímavých míst v okolí lázní a tak dále. Všechny bližší informace rádi poskytnou v infocentrum. Lázně Jeseník toho hostům nabízejí opravdu mnoho, dle nás jsou ale především oázou klidu a dokonalé péče, které se Vám nikde jinde nedostane.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace