Lázně Luhačovice

15. 12. 2023

Luhačovice jsou chloubou moravského lázeňství

Objev kyselek odstartoval historii lázní

Největší moravské lázně jsou bezesporu Luhačovice. Leží pouhých 16 kilometrů jižně od Zlína v malebném údolí v nadmořské výšce 250 metrů nad mořem. Krásné prostředí s čistým vzduchem umocňuje okolní krajina Bílých Karpat a celoročně mírné podnebí. Luhačovice rovněž lákají místní typickou Jurkovičovou architekturou, jejímž příkladem je např. i hotel Jurkovičův dům, ve kterém můžete strávit lázeňský pobyt se vším všudy. Historie lázní se datuje od 17. století, kdy se začalo využívat síly léčivých praménů. Již v té době se využívalo 16 kyselek a sirného pramene. Nejprve težili ze znalostí o vodě pouze místní, kteří ji používali pro pitnou kúru. Informace o blahodárných účincích vody se však rychle rozšířily do okolí a to odstartovalo vzestup lázní. Voda se začala stáčet do lahví a rozvážet do dalekých měst. Luhačovice se stávaly navštěvovanějšími a lázně se v čase měnily k dnešnímu obrazu. V roce 1902 byla oficiálně založena akciová společnost Františkem Veselým, který se postaral, za významného přispění Dušana Jurkoviče, o dostavbu lázní.

Lázeňské procedury v Luhačovicích

Síla léčivých zdrojů kyselek

Notoricky známým přírodním pramenem je luhačovická Vincentka. Pramen, který se čerpá z hloubky 50 metrů je silně mineralizovaně uhličitý s obsahem jódu a železa. Používá se k léčbě dýchacích cest a zažívání. Mezi další známé prameny patří Ottovka, Aloiska a Pramen Dr. Šťastného. Správně jsou označovány místní prameny za jedny z nejúčinějších napříč starým kontinentem, protože obsahují spoustu minerálních látek a jsou výborně proplyněné. Léčba v Luhačovicích je opřena o využití přírodních zdrojů pramenů. U lázeňských pobytů se můžete setkat s uhličitými koupelemi, inhalacemi, pitnou kúrou, ale samozřejmě i procedurami, které s vodou nemají zdaleka nic společného jako jsou zábaly, masáže, rehabilitace apod.

Lázeňské pobyty pro seniory obsahují zdarma vstup do bazénu

Specialisti na dýchací cesty, ale i na dokonalou relaxaci

Do místních lázní se jezdí jak na samoplátecké lázeňské pobyty, pobyty pro seniory, tak za specializovanou léčbou nemocí dýchacího a trávícího ústrojí, nemocemi z poruch látkové výměny, nebo léčbou poruch pohybového aparátu. Určitě je důležíté zmínit, že nejen pro léčbu jsou lázně vhodné a ideální je návštěva i jako forma prevence.

Moderní ubytování v Luhačovicích

Široká nabídka hotelů, služeb a doprovodných aktivit dělá z Luhačovic atraktivní destinaci

Jedinečnost Luhačovic oceníte v jakémkoliv ročním období. Půvab mají lázně na jaře, když je v rozpuku celý lázeňský park, kolonádu nevyjímaje. Přes léto můžete odpočívat na lavičce ve stínu staletých stromů. Na podzim obdivovat dechberoucí hru barev a v zimě si užívat klidnější atmosféru. Ke svému lázeňskému pobytu je z čeho vybírat. Hotelů je v Luhačovicích velké množství, od standardních zajišťující základní služby, až po luxusní hotely s nejvyšším komfortem. Pro naše klienty se snažíme nabízet hotely, které poskytují veškeré služby na jednom místě bez nutnosti docházení na stravování či procedury. U většiny z nich je samozřejmostí i vnitřní bazén, což hosté ocení. Máte raději klidné místo, ovšem s možností zažít ruch centra lázní, pro Vás můžeme doporučit oblíbený hotel Vega. Pokud cílíte na cenu, ale přitom chcete nasát atmosféru v centru lázní, tak právě pro Vás máme bestseller Lázeňský dům Praha. Luhačovice Vás baví, jste nároční jak na místo, tak na služby? Vyzkoušejte prvorepublikový hotel Radun, kde se budete cítit skvostně. Možností je nepřeberně, proto věříme, že vybrat si může každý.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace