Lázně Mšené - lázně nedaleko Prahy

28. 4. 2023


                                                     Komorní, avšak významné, již více než 200 let

Nedaleko Prahy leží krásné lázně

Lázně Mšené leží ve vzdálenosti čtyřiceti kilometrů od hlavního města Prahy v okrese Litoměřice. Jsou ponořeny do malebného údolí Mšenského potoka v nejhezčí části obce obklopené samou zelení a lázeňskými parky. Jako reakce na objevení léčivých účinků zdejšího vyvěrajícího pramene s vysokým obsahem minerálních látek byly lázně založeny roku 1796 Františkem Pavikovským za souhlasu a podpory knížecí rodiny Kinských.

Lázně Mšené - lázeňský park

Památkově chráněné vily nabízí komfortní ubytování

Hosté mají na výběr ubytování v jednom ze šesti lázeňských objektů s celkovou ubytovací kapacitou více než 230 lůžek, což vypovídá o velikost těchto lázní. Díky této komorní velikosti jsou od sebe jednotlivé budovy vzdáleny v rozmezí 100 až 200 metrů, což i pro hůře pohybující se klienty není překážkou. Celý lázeňský areál je se svými historickými budovami památkově chráněn. Jsou zde lázeňské domy jak z konce 18., tak také z počátku 20. století, všechny objekty byly v poslední době vkusně zrekonstruovány, aby se zachovala dobová atmosféra tohoto místa. Nalezneme zde i dílo světoznámého archtitekta Jana Letzla Pavillon Dvorana z roku 1905, který v dnešní době slouží pro lázeňské hosty jako jídelna a kavárna. Lázeňský park pro hosty skýtá mnoho míst, kde se mouhou posadit a v klidu relaxovat, například u lázeňského rybníku či fontány.

Lázně Mšené - pavillon Dvorana

Lázeňské procedury jsou poskytovány ve vile z roku 1797

Léčba v Lázních Mšené se odjakživa zaměřuje na problémy s pohybovým aparátem, záněty nervů a také pooperační rekonvalescenci. V dnešní době kromě lázeňských pobytů mají v nabídce velmi oblíbené krátkodobé wellness pobyty, při kterých je poskytováno více než 100 druhů procedur, od masáží, zábalů až po nejrůznější koupele a mnoho dalšího. Procedury jsou poskytovány v hlavní lázeňské budově Pavillonu Říp s léčebným provozem z roku 1797.

Lázně Mšené - lázeňský park

Bohaté kulturní a sportovní vyžití

Program během lázeňského pobytu je doprovázen bohatým kulturním vyžitím, kde si každý host podle svého výběru přijde na své. U Pavillonu Dvorana se každý týden pořádají hudební a taneční večery v doprovodu s besedami a přednáškami na zajímavá témata. Tací, kteří dávají přednost svému klidu, mohou využít skrze celý areál označené vycházkové trasy podle jejich obtížnosti, případně si v lázeňském parku zahrát kuželky, petanque či ping-pong s dalšími hosty. V okolí lázeňské obce se nachazí také nespočet zajímavých historický či přírodních památek, za zmínku stojí nedaleká hora Říp či Hrad Házmburk.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace