Lázně Teplice nad Bečvou

4. 7. 2019

                                            Malebné rodinné lázně v údolí řeky Bečvy

Lázně s bohatou historií

Jedny z nejstarších moravských lázní jsou Lázně Teplice na Bečvou. Areál je zasazen do zeleně velkorysého parku v okouzlující krajině údolí řeky Bečvy. První zmínky z historie lázeňství jsou z roku 1553, v té době majitel panství Jan Kropáč z Nevědomí vybudoval kamennou nádrž. V ní byla voda z pramene termální kyselky a využívala se ke koupání. Na desítky let poté došlo k odmlce a další vlaštovkou lázeňství byla v 18. století stavba první lázeňské budovy. Lázně, tak jak je známe dnes, se začaly budovat ve třicátých letech minulého století. Oficiální statut lázeňského místa byl udělenv roce 1957.

Lázeňský park v Teplicích nad Bečvou

Blahodárná léčivá minerální voda

Teplická kyselka je čerpána ze čtyřech pramenů. První vrt byl vytvořen v roce 1934 a dostal jméno po zakladateli místních lázní, tedy Kropáčův. Dále jsou v lázních prameny Jurikův, Gallašův a nejmladší HV301 je z roku 1981. Minerální voda čerpaná až z 2.000 metrů je využívána v balneoprovozech na koupele či další procedury a také pro pitnou kúru. Má stálou teplotu 22,5°C a je bohatá na vápník, ale hlavně na léčivý oxid uhličitý, který je zastoupen ve velké míře (cca. 3.000 mg/l). CO2 se přes kožní póry vstřebá a to má za následek rozšíření cév, snížení tlaku a celkový blahodárný vliv na oběhovou soustavu se srdcem. Ročně se minerální vody pro potřeby lázní spotřebuje zhruba 60.000 m3. I přes velkou spotřebu je z celkové vydatnosti pramenů využívano pouhých 15 % a zásoby jsou na desítky let dopředu, nicméně voda se stále přirozeně doplňuje a je jí přebytek. V dnešních dnech se čerpá voda, která vznikla před 40 lety. Zajímavost závěřem, označení kyselka má díky nakyslé chuti způsobené vysokým obsahem oxidu uhličitého.

Léčebné procedury prospívají regeneraci těla

V lázeňském komplexu v Teplicích nad Bečvou je možné čerpat pobyt hrazený pojišťovnou, ale stejně tak je možné využít některé z nabídky samopláteckých lázeňských pobytů. Mezi indikace hrazené zdravotní pojišťovnou patří nemoci onkologické, oběhového ústrojí, poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí a nervové. Hlavní lázeňskou procedurou jsou koupele s nezaměnitelnou přírodní minerální vodou. V lázních jsou dále poskytovány všechny možné typy masáží a zábalů. V nabídce procedur jsou také inhalace, oxygenoterapie, elektroléčba, rehabilitace a např. i terapie chladu v poláriu. V něm je tělo vystaveno na 2 – 3 minuty chadu okolo - 120°C. Při proceduře se tělo výrazně prokrví a díky tomu dochází k očistě metabolismu.

Pokoj v Lázeňském hotelu Praha

Lázeňské hotely a wellness centrum s bazénem ve vysokém standardu

Lázeňský dům Moravan i Lázeňský hotel Praha jsou zasazeny do zeleně udržovaného parku. Oba dva zmíněné hotely prošly důkladnou rekonstrukcí všech pokojů i veřejných prostor a nabízejí služby na vysoké úrovni. První zmíněný hotel byl postaven ve dvacátých letech a nabízí ubytování, restauraci, balneo, wellness i bazén pod jednou střechou, suchou nohou se dostanete na vše co potřebujete k dokonalému lázeňskému pobytu. V roce 2016 byl rekonstrukcí navrácen prvorepublikový styl hotelu Praha, který je dominantou parku. V obouch hotelech shodně naleznete komfortně vybavené slunné pokoje a apartmány s výhledem na vzrostlé stromy. Výčet vybavení je dlouhý a vězte, že Vám nebude nic chybět.

Bazén je součástí wellness centra

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace