" Na srdce jsou Poděbrady "

11. 1. 2024

Lázeňským hostům toho však nabízí mnohem více

Ideální dostupnost v rámci celé České republiky

Lázně Poděbrady mají takřka ideální polohu, nacházejí se pouze 50 kilometrů od Prahy, takže po dálnici jste tu cobydup, výborná dostupnost je také z ostatních koutů naší republiky. Doporučujeme Vám zvolit cestu vlakem, jelikož se vlakové nádraží nachází pouze pár stovek metrů od lázeňské kolonády, nemusíte tedy případně řešit parkování, i když parkovacích míst u lázeňských hotelů je dostatek. Poděbrady se rozprostírají na obou březích řeky Labe vesměs v rovinatém terénu, samotné centrum města i lázní samotných je pak obklopeno rozsáhlými lázeňskými parky, které dotváří romantické prostředí celých lázních. Jedná se o největší středočeské lázně, o kterých se toho traduje mnoho, avšak za svou více než stoletou historii se široké veřejnosti zarylo nejvíce do paměti označení " Na srdce jsou Poděbrady ", které je s lázněmi neodmyslitelně spojeno. O oblíbenosti lázní vypovídá každoroční návštěvnost přesahující 22 tisíc spokojených hostů.

Lázeňské pobyty v Poděbradech

Nově zrekonstruované hotely na lázeňské kolonádě

Velké plus celých lázní je fakt, že vše důležité je rozeseté kolem lázeňské kolonády, která je mimo jiné i centrem celého města. Ať už se jedná o léčebná centra, kávárny či restaurace nebo lázeňské hotely. Přímo v centru na kolonádě se nachází lázeňský hotel Libenský, který prošel v posledních letech výraznou rekonstrukcí a nabízí hostům všechny služby pod jednou střechou. Pouze pár metrů od něj stojí jeden z nejhezčích hotelů v celých lázních Bellevue – Tlapák, který taktéž prošel kompletní rekonstrukcí a oba dva tak mají pro lázeňské hosty čtyřhvězdičkový standard. Lázně Poděbrady nabízejí ubytování ve všech cenových kategoriích, takže na své si přijdou všichni. Jen pár desítek metrů od lázeňské kolonády leží hotely Zimní Lázně a Libuše v tříhvězdičkovém standardu. Konkrétně hotel Zimní lázně je propojen s hotelem Libenský propojovací chodbou, hosté se tedy dostanou na procedury suchou nohou. Dále pro hosty, kteří preferují klidnější prostředí, avšak dostatečně blízko lázeňskému centru, tu je Hotel Zámeček. Krásná historická budova z 20. let minulého století ležící v blízkosti řeky Labe se službami pod jednou střechou.

Prameny minerální vody přímo v hotelech

Místní klenot - minerální voda Poděbradka

Jak jsme již výše zmínili, lázně se specializují především na nemoci srdce, pohybového aparátu a dalších problémů. Pro lázeňské hosty mají připravenou širokou nabídku relaxačních a seniorských pobytů, které lze čerpat ve všech lázeňských hotelech. Dále lze vybírat z více než 40 procedur, od masáží, koupelí a také zábalů. Jeden z nejoblíbenějších pobytů v celých lázních je Pobyt pro seniory na 5 nocí, obsahující polopenzi, lékařskou konzultaci a 6 léčebných procedur. Součástí všech pobytových balíčků jsou místní uhličité koupele, které využívají léčivou sílu zdejších léčebných pramenů. Nejznámější z nich je minerální voda Poděbradka, která je všem lázeňským hostům volně k dispozici na několik místech v celých lázních.

Bazény v hotelech v Poděbradech

Bohatý kulturní program plný hudby a tance

Lázně Poděbrady se pyšní velmi bohatým kulturním programem, který by mu mohli leckteré lázně závidět. Pravidelně se v lázeňské kavárně hotelu Libenský pořádají taneční večery plné tance a dobré hudby. Ostatně na lázeňské kolonádě je nespočet útulných kaváren a restauračních zařízení, kde můžete strávit pár příjemných chvil. V letních měsících se konají divadelní festivaly a hudební koncerty pod otevřeným nebem na lázeňské kolonádě. Za zmínku zajisté stojí festival filmové hudby Soundtrack Poděbrady, který je každoročně jednou z největších společenských akcí v Poděbradech. Když pak k bohatému programu připočteme nadstandardní ubytovací možnosti, výbornou úroveň všech poskytovaných služeb, tak nám snad již nic nebrání, abychom si svůj pobyt v Poděbradech náležitě užili a s radostí se sem vraceli i v následujících letech.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace