Po stopách historie

27. 9. 2021

Spojte odpočinek s poznáním nového

Historie na každém kroku

Česká republika to nejsou jenom přírodní krásy, ale mimo jiné i historické památky, které jsou rozesety po celém našem území. Jak všichni dobře víme, o České republice se traduje, že je zemí hradů a zámků. Protože i přes svou relativně malou rozlohu u nás nalezneme více než 2 000 takovýchto historických objektů, které každoročně navštíví velký počet návštěvníků jak od nás, tak také ze světa. Vědeli jste například, že Pražšký hrad se pyšní titulem "nějvětší hrad na světě"? A že ho v minulém roce navštívilo téměř 2.5 milionu návštěvníků? Dost ale bylo čísel a zajímavostí, podívejte se s námí na prověřené wellness hotely, které se nacházejí v zajímavých lokalitách, ve kterých můžete svůj pobyt spojit s prohlídkou či návštěvou nějaké místní pamětihodnosti.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Nedaleko od Českých Budějovic leží město Jindřichův Hradec, které tak jako Třeboň, Český Krumlov či Hluboká patří mezi nejkrásnější místa na jihu Čech. Město s bohatou historií se pyšní krásným historickým centrem, které je přirozeně ohraničeno z jedné strany řekou Nežárkou a ze strany druhé rybníkem Vajgarem, nad kterým se tyčí hlavní dominanta města gotický zámek ze 13. století a vytváří tak líbivá panoramata. Zámek Jindřichův Hradec je mimo jiné třetím největším komplexem u nás, v roce 1996 byl prohlášen národní kulturní památkou a je plně přístupný věřejnosti. Na prohlídky či výlety můžete vyrážet z hotelu Concertino Zlatá Husa, který se nachazí přímo v centru města pouze pár minut chůze od zámku. Čeká Vás komfortní ubytování v jednom ze 37 standardně vybavených pokojích, výborná restaurace Zlatá Husa či pivnice Formanka. Je zde postaráno i o relaxaci, a tak se můžete po náročném dni uchýlit do hotelového wellness a oddávat se odpočinku.

Tábor

Tábor

Když se řekne Husitské hnutí, určitě se nám všem vybaví jako první město Tábor, které bylo husity založeno kolem roku 1420 a byly z něj taženy husitské výpravy. Avšak toto druhé největší město jižních Čech toho má k nabídnutí daleko více. Jak už bývá zvykem, tak i historické centrum Tábora je památkově chráněno a skýtá mnohé zajimavé historické památky. Při svých toulkách po městě musíte zajísté navštívit starou radnici, pomník Jana Žižky a Věž kotnov s Bechyňskou branou, která je poslední dochovalou věží původního stejnojmenného hradu. V samotném komplexu hradu se dnes nachází Hotel Dvořák, který byl vystavěn v nově zrekonstruovaných budovách původního městského pivovaru. Budete ubytování v prostorných pokojích, ochutnáte pokrmy od člena národního kuchařské týmu Martina Pudila a odpočinout si můžete například v hotelových pivních lázních.

Třeboň

Třeboň

Naše putování po místech bohatých na historii a památky jsme na jihu Čech začali a také je tam zakončíme. Přesuneme se do Třeboně, města které je zasazeno do nádherné krajiny plné okolních rybníků a tím tak vytváří jedinečnou oblast, kterou nikde jinde nenajdeme. Na historickém náměstí v centru města jsou k vidění původní měšťanské domy, které jsou vkusně zrekonstruovány. V několika těchto sousedících budovách je v dnešní době provozován Hotel Zlatá Hvězda, kde se potkává historická atmosféra s moderní dobou. Dominantou celého náměstí je stará radnice s její 30ti metrovou věží, ze které jsou krásné výhledy na celé Třeboňsko. Nejzajímavější památkou, kterou nesmíme vynechat je renesanční zámek, který nalezneme přímo v centru staré části města. Původně se jednalo o kamenný hrádek ze 14. století, který byl zakoupen rodem Rožmberků a začal být náležitě rozšiřován. Do dnešní podoby byl zámek přestavěn po velkém požáru, který město postihl roku 1562.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace