Pobytyproseniory.cz v Poděbradech

17. 5. 2024

Proč se rozhodnout právě pro lázně Poděbrady?

Pravý čas na rezervaci pobytu

Lázeňská sezóna je pomalu za dveřmi, a proto jsme vyrazili na pracovní výlet do těchto největších středočeských lázní, abychom se na vlastní oči přesvědčili, co Vás v lázních čeká a na co se můžete při pobytu těšit. Jestli hned na začátek můžeme něco vyzdvihnout, tak je to výborná dostupnost, jak automobilem, tak vlakem. V našem případě jsem se rozhodli pro nejpohodlnější variantu, cestování vlakem. Místní vlakové nádraží se totiž nachází v samém středu města, hned u lázeňské kolonády, a i když většina lázeňských hotelů nabízí možnost parkování, Vám tak může tato starost odpadnout. Z vlakového nádraží stačí pár kroků a ocitnete se v rozkvetlém lázeňském parku, který v těchto dnech hraje všemi barvami. Nemusíte se ani bát dlouhé cesty do hotelu, většina z nich je vzdálena maximálně do 500 metrů.

Lázně Poděbrady

Nádherný lázeňský park je chloubou Poděbrad

Naše první kroky následně vedly na obhlídku lázeňského parku, který je středobodem celých lázních a po obou stranách je lemován lázeňskou kolonádou, která začíná již u zmíněného nádraží. Tak jak bývá zvykem, ani v Poděbradech tomu není jinak, a na lázeňské kolonádě na Vás čeká spousta útulných kaváren, kde si můžete dát dobrou kávu s lázeňskými oplatkami, či oběd v jedné z místních vyhlášených restaurací. Pokud mohu soudit sám za sebe, troufám si říct, že lázně Poděbrady se mohou pochlubit jedním z nejhezčích lázeňských parků u nás. Krásné vzrostlé stromy, pod kterými můžete v klidu rozjímat na spoustě laviček, před Vámi krásné záhony s rozkvetlými květinami, vodní fontány a mnoho nejrůznějších soch vytvářejích opravdu jedinečnou atmosféru lázní.

Lázně Poděbrady
Za vyžitím je z hotelu všude kousek

Dalším plusem lázní je soustředěnost všeho důležité v samém centru města, naprostá většina lázeňských hotelů se nachází přímo na lázeňské kolonádě, nebo ve vedlejší ulici. Jedinou výjimkou je hotel Golfi v prvorepublikovém stylu, který se nachází v klidné lokalitě poblíž řeky Labe. První hotel z naší nabídky, na který narazíte je lázeňský hotel Park, kterým je znám díky své specializaci na léčebný systém Ayurveda. Následně hned ve vedlejší budově naproti fontáně a pramenu Boček se nachází jeden z nejlepších hotelů v celých lázní, a tím je Spa hotel Felicitas s luxusním wellness centrem, který uspokojí i nejnáročnější klienty. Pokud budete dále pokračovat cestou ke kongresovému centru s letní scénou, kde se společně s atriem Letních lázních pořádají všechny kulturní akce pod otevřeným nebem, tak natrefíte na známé květinové hodiny, které se nacházejí naproti hlavnímu lázeňskému hotelu Libenský. S ním sousedí hotely Tlapák, Zámeček a Zimní lázně, nově otevřený hotel Chariclea a velice oblíbený hotel Libuše.

Květinové hodiny v Poděbradech

V Poděbradech se nudit nebudete 

To, co však dělá Poděbrady tak oblíbenými mezi lázeňskými hosty, jejichž počet každoročně roste, nejsou pouze lázeňská kolonáda a nádherný park, ale především poskytované služby v nejvyšší možné kvalitě, bohatý kulturní program a dále také dostatek možností, jak co nejlépe využít svůj volný čas. Na své si zde přijdou milovníci historie, které zajisté potěší místní zámek. Významnou dominantu města nechal postavit sám Přemysl Otakar II a vznikl přestavbou hradu. Právě na tomto místě byl objeven první pramen Poděbradky a dal za vznik lázním, tak jak je známe dnes. Poděbrady jsou díky svému rovinatému rázu velmi oblíbenými u cyklistů a aktivních turistů. Kolem města je celá řada nenáročných cyklostezek a zajímavých míst k výletům. Vřele můžeme doporučit poklidnou stezku kolem Labe, kde je k dispozici dostatek občerstvovacích zastávek a romantických zákoutí. Pokud zrovna nejste fanoušek aktivního vyžití, určitě uvítáte možnost plavby výletní lodí Krále Jiřího či vyhlídkové jízdy vláčkem po Poděbradských stezkách a Polabí.

Tipy na výlety v Poděbradech

Návštěvu lázní Poděbrady můžeme vřele doporučit, pevně věříme, že z lázeňského pobytu budete stejně tak nadšení jako my. Pro případně tipy či doporučení se na nás neváhejte obrátit.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace