Spa Resort Lednice na jižní Moravě

23. 6. 2023

 Jedinečné lázně využívající jodovo mořskou vodu

Lázně od roku 2009 a přesto obrovsky populární

Spa Resort Lednice je jedním ze dvou lázeňských hotelů v Lednici. V lázních, které svůj statut obdržely teprve v roce 2009 a jsou aktuálně nejmladší v Česku. Lednice leží na jižní Moravě ve středu Lednicko – valtického areálu, který je uveden na seznamu památek UNESCO. Každoročně Lednický zámek navštíví okolo 400.000 návštěvníků a tím se zámek řadí na druhé místo v zemi v počtu turistů. Jak účinky léčivé jodové mořské vody, tak atraktivita destinace mají vliv na velkou oblibu lázní mezi hosty.

Ubytování ve Spa Resortu Lednice

Komfort ubytování lázeňského hotelu, který Vám bude doma chybět

Hotel je tvořen třemi na sebe navazujícími budovami, které mají pouze dvě nadzemní podlaží, i tak je v něm výtah a díky tomu jsou veškeré prostory bezbarierové. V resortu je kladen vysoký důraz na komfort ubytování, které je poskytováno ve čtyřech typech pokojů, kdy je společným jmenovatelem prostor. Posuďte sami, jednolůžkové pokoje o rozloze nejméně 26 m², dvoulůžkové pokoje mají minimálně 30 m², nabízené je dále ubytování v apartmá a pro milovníky luxusu je na hotelu jedinečné Knížecí apartmá s krbem o rozloze 60 m². Všechny typy ubytování jsou nadstandardně vybaveny, postrádat nebudete trezor, satelitní TV, minibar, varnou konvici na kávu a čaj. Na pokoji dále naleznete župan, pantofle, kosmetické doplňky, apod. Co už ale není až tak běžné je klimatizace s individuálním nastavením a balkón na každém pokoji. Velké plus jsou antialergické lůžkoviny a zdravotní matrace. O dobrý pocit z ubytování je na hotelu výtečně postaráno.

Restaurace ve Spa Resortu Lednice

Dobré jídlo, procedury a okouzlující bazén s vodou z třetihor

Jediná starost, která Vás s lázeňským pobytem čeká, je zvolení vhodného pobytového balíčku, které hotel nabízí v rozmezí od 2 do 12 nocí. Po příjezdu do Lednice můžete zapomenout na starosti všedních dnů a začít naplno odpočívat. Hned na recepci obdržíte rozpis procedur (lze načasovat i předem) do balneo centra. Hlavní prostor balnea se nachází přímo nad recepcí, kde se poskytují jodové koupele a zábaly. Masáže, inhalace a další procedury jsou čerpány v předem určených hotelových prostorech dle rozpisu. V zadní části Spa Resortu Lednice je bazén, který díky délce 12 metrů umožňuje rekreační plavání. Vyroben je z nerezové ocely a plněn jodovou mořskou vodou. Hosté jej mohou zdarma využívat denně od 7:30 do 21 hodin. Součástí bazénového komplexu je také menší infrasauna, která je zdarma, ale doporučujeme ji vždy den předem rezervovat. Restaurace se zimní zahradou je otevřena po celý den od bufetové snídaně až do večeře, kdy jsou podávána tříchodová menu se samoobslužným salátovým bufetem. Přes den je restaurace připravena vyhovět požadavkům hostů a připravit pokrmy z nabízeného menu. Místní cukráři připravují domácí dezerty, které jsou nabízeny v restauraci a nově i v hotelové kavárně u kolonády (30 metrů od hotelu).

Bazén ve Spa Resortu Lednice

Léčivá síla jodové mořské vody a její účinky

Pro léčebné účely je při procedurách využívána jodová mořská voda, která patří mezi nejkvalitnější v celé Evropě. Voda, která má původ v období třetihor je čerpána z vlastních vrtů hloubokých 1250 metrů s ložiskovou teplotou 40°C, při koupelích má voda 37°C. V balneologii je využívána pro vysoký obsah solí jódu a brómu, které příznivě působí na cévní a pohybový systém. Své opodstatnění má i při gynekologických potížích a pro tyto účely má hotel speciální dámský pobyt.

Výlety na lodi v Lednici

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace