Spa Resort Libverda

20. 10. 2023

Dlouhá lázeňská tradice v podhůří Jizerských hor

Díky pramenům se píše tradice lázní již od 14. století 

Severně od Liberce v podhůří Jizerský hor leží lázeňská obec Lázně Libverda, ve které nalezneme stejnojmenné lázně Spa resort Libverda. Není náhoda, že lázně byly založeny právě zde, již ve 14. století byly dobře známy účinky místních léčivých pramenů, postarali se o to převážně pocestní, kteří se při svých toulkách a poutích po okolí místními prameny osvěžovali a dál tak šířili jejich účinky. K léčivým účinkům se připojilo i zdejší malebné prostředí a tak se začaly formovat lázně jak je známe dnes. První lázeňské domy byly vystavěny kolem roku 1760 a postupem času díky věhlasu, kterého se jim dostávalo ze všech koutů Evropy se lázeňská obec začala výrazně rozrůstat. S výstavbou lázeňských budov vznikaly také lázeňské parky a další lázeňské objekty, které v areálu lázní stojí dodnes.

Bazén Libverda

Léčivá síla železnaté kyselky

Dnes se lázně specializují na problémy spojené s pohybovým aparátem, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Kromě klasických lázeňský pobytů nabízí lázně širokou paletu relaxačních a pobytů pro seniory, při kterých jsou využívány zdejší prameny železnaté kyselky. A to konkrétně při uhličitých koupelích, které pozitivně působí na lidský organismus. Prameny se samozřejmě využívají i k pitným kúram. Dále zde nechybí rašelinové zábaly, přísadové koupele, masáže či skupinová cvičení v bazénu. Samozřejmostí je celodenní lékařská péče a vyškolený zdravotní dozor.

Ubytování ve Ville Friedland

Ubytování si vybere každý

Co se ubytování týče, hosté mají na výběr celkem ze 4 ubytovacích zařízení – Lázeňský hotel Nový Dům, Villa Friedland, Hotel Lesní Zátiší a Hotel Panorama. Nejvýraznější budovou celých lázní a také jejich dominantou, je hotel Nový dům, který byl postaven v roce 1986. Jedná se moderní výškovou budovu s celkovou kapacitou 167 pokojů s vlastními balkóny. Pokoje jsou vkusně vybaveny a plně vyhovují dnešnímu standardu. V samotném hotelu je mimo jiné centrální recepce, lékařské ordinace a část léčebného provozu. Nedaleko od hotelu se nachází Clam – Gallasův Palác, kam docházejí všichni lázenští hosté na stravování, které je zpravdila formou bufetu. Nechybí zde dietně vyvážená strava a možnost rozšíření na plnou penzi.

Nejen léčení je život v lázních

Strávený čás v lázních se dnes netočí jenom kolem léčby samotné či aplikace procedur, ale výraznou roli tu hraje doprovodný program. Ve Spa resortu Libverda si toho jsou dobře vědomi a proto nabízejí svým hostům rozsáhlé možnosti a s tím i spojené informační služby. Na recepci hotelu Nový dům Vám například rádi poradí kam se vydat na zajimavý vylet po okolí, které je plné zajimavých kulturních či historických míst, ať už u nás nebo u našich sousedů. Dále Vás rádi seznámí s bohatým kulturním programem, který se převážně skládá z koncertů, tanečních večerů a odborných přednášek.

Lázeňský park ve Spa Resortu Libverda

Lázně Libverda jsou vybaveny pro aktivní dovolenou

Pokud se však rozhodnete prožít pobyt pouze v lázních, bez toho aby jste je opustili, nemusíte vůbec zoufat. Příjemný čas Vám přichystájí v lázeňské restauraci Valdštejn či v kavárně " Café Nový dům ". Využít můžete venkovní fitness hřiště pro seniory, hřiště minigolfu či plácek na petanque a je toho tu samozřejmě mnohem více. Jak jistě vidíte, možností je zde opravdu mnoho, Pokud navíc preferujete komornejší prostředí, tak je Spa resort Libverda pro Vás ideálním místem a my pevně věříme, že si zde zaručeně odpočinete.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace