Tipy pro seniory pro načerpání energie

23. 3. 2022

Nastartujte svůj organismus!

Jak získat zpět ztracenou energii?

Určitě to znáte také, po dlouhé a tmavé zimě, kdy naše tělo trpělo nedostatkem slunečního svitu a nepříjemnou zimou se na začátku jara cítíme více unaveni než je obvyklé. Venku se přitom příroda probouzí pomalu k životu zatímco my stagnujeme. Abychom tomuto stavu předešli jsou jarní měsíce ideálním obdobím pro očistu a nastartování Vašeho organismu. Jarní detoxikace má za úkol pročištění lidského organismu a získání nové energie, což jde ruku v ruce se zlepšením celkového zdravotního stavu. Tělo však může reagovat na detox mnoha způsoby, paradoxně může dojít ke zvýšení únavy a dalším potížím, což nám pouze potvrdí fakt, že naše tělo nebylo 100 % zdravé. Níže bychom Vám rádi poskytly pár osvědčených typů jak nastartovat svůj organismus!

Jaro je tu

Kvalitní spánek je základ všeho

Kvalitním spánkem to vše začíná a končí, to bohužel není žádné nové zjištění, ale i přesto tomu málo lidí přikládá dostatečnou váhu. Pokud bude člověk dlouhodobě nevyspalý a unavený, je samozřejmě náchylnější na všemožné virózy a jiné neduhy. Dospělý člověk by měl spát v průměru kolem 8 hodin denně, ať se jedná o pracovní dny či víkend, měli bychom si v tom vytvořit pravidelnost. Tedy délka spánku je důležitá, ale hlavním faktorem je poté jeho kvalita, kterou nám ovlivňuje mnoho faktorů. Například bychom měli před spaním vynechat těžká jídla a kávu, ta naopak organismus povzbuzuje. Měli bychom se vyvarovat sledování televize a namísto toho si například přečíst nějakou zajímavou knihu, při kterém přijdeme na příjemné myšlenky.

Aktivity pro seniory

Nastartujte metabolismus!

Správný pitný režim by se měl dodržovat průběžně po celý den, nejen v momentě kdy máme pocit žízně. Začít byste však měli ihned ráno po probuzení a to například sklenkou vody s plátkem citronu, která Vám nastartuje metabolismus k lepšímu chodu. Pamatujte, že byste měli v průměr denně vypít kolem 2 až 3 litrů tekutin dle Vaší váhy. Snažte se vyvarovat slazeným nápojům a pamatujte na fakt, že káva, čaj a podobné nápoje se do celkového denního množství nepočítají!

Pestrá strava pro seniory

Pestrá zdravá strava

Jarní detox nebo řekněme očista, to nemusí být jen půst, hromady zeleniny a ovoce. Jde o to se snažit vyvarovat všem nezdravým pokrmům, vyloučit ze svého jídelníčku tučná jídla, mražené polotovary, co nejvíce omezit bílé pečivo a pokud to bude jen trochu možné, tak vynechat alkohol. Zařadit do jídelníčku zdravá a pestrá jídla, která nám dodají tolik potřebnou energii. Můžeme se zaměřit i na zvýšený příjem vitamínu a minerálů, které našemu tělu také prospějí. Pokuste se potom v nastaveném trendu pokračovat i nadále a uvidíte, že již po krátké době se budete cítit výborně!

Relax a odpočinek pro seniory

Dopřejte si odpočinek a relaxaci

Určitě nezapomínejte na pohyb na čerstvém vzduchu, kde si krásně vyčistíte hlavu a protáhnete tělo. Zařaďte do svého programu časté procházky v přírodě, práci na zahrádce či projížďku na kole po okolí. Další možností je nechat vše na profesionálech a vydat se na lázeňský pobyt do některých z našich lázní, kde si dokonale odpočinete a bude o Vás perfektně postaráno.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace