Trápí Vás zdravotní problémy?

11. 12. 2020

Vybírejte lázně dle jejich léčebného zaměření

Lázeňské pobyty i bez pojišťovny

Určité zdravotní neduhy trápí téměř každého z nás, ať už je to otázka určitého věku, následek těžké práce, kterou jste vykonávali v minulosti či například dozvuky sportovní kariéry. Určitě se shodneme, že dlouho trvající problémy nevěstí nic dobrého, proto bychom je neměli brát na lehkou váhu a přehlížet je, ale naopak podstoupit kroky vedoucí k jejich odstranění, abychom mohli vést plnohodnotný život bez bolestí. A není lepšího místa kde by Vám mohli pomoci než v některých z našich lázní. Bohužel ne každý se dostane do lázní na pobyt hrazený zdravotní pojišťovnu, a přesto by potřeboval lázeňskou péči, aby tak ulevil svému zdraví. Pro ty z Vás, kterých se pobyty hrazené pojišťovnou netýkají, poskytují lázně samoplátecké lázeňské pobyty, při kterých pocítíte tu pravou lázeňskou péči a atmosféru. Necháte o sebe pečovat místní profesionály, kteří Vám pomohou s problémy a nakonec budete odjíždět jako znovuzrození a plní sil. Říkáte si však, že se v nabídce všech lázní nemůžete zorientovat? V následujících pár odstavcích jsme pro Vás připravili srovnání některých lázní a hotelů v daných lokalitách dle nejběžněji poptávaných specializací.

Lázeňské pobyty pro seniory

Problémy spojené s pohybovým aparátem

Onemocnění a neduhy pohybového aparátu patří mezi nejčastější zdravotní problémy, se kterými se jezdí do českých lázní. Ve větší míře se jedná o bolesti kloubů, které zpravidla vedou k omezení jejich funkčnosti a mohou v horším případě vést až k artróze. Dále to jsou onemocnění zad, pooperační stavy dolních končetin a mnoho dalšího. Tuto specializaci nalezneme v určité míře téměř v každých lázních, rádi bychom Vám však doporučili ty nejnavštěvovanější pobyty minulých měsíců. V lázních Luhačovice v lázeňském hotelu Dům Bedřicha Smetany Vás čeká Tradiční luhačovická kúra s výhledem na kolonádu, při které Vám bude sestaven léčebný plán na míru, jehož součástí je 18 procedur a stravování formou plné penze. Spa & Kur Hotel Harvey, který naleznete naopak na druhé straně republiky, si pro Vás připravil příznačně pobyt s názvem Dovolená pro zdraví, jehož součástí je taktéž lékařské vyšetření a dvě procedury denně. Trojici uzavírá Karlovarský hotel Sadový pramen, jenž již ze svého názvu napovídá, že se nachází u místních termálních pramenů a nabízí nezapomenutelný zážitek obohacený o 21 procedur během relaxačního pobytu.

Seniorské pobyty s volným vstupem do bazénu

Nemoci srdce a oběhového ústrojí

Jedná se o problémy tykající se srdce a cév, což je velmi zjednodušeně řečeno. Jejich počty se daří díky moderní medicíně každoročně snižovat, avšak stále jimi trpí značná část starší populace. Důležitou roli v jejich podchycení a předcházení tvoří pravidelné preventivní prohlídky a především pak zdravý životní styl. Pro mnohé to může znít jako klišé, je však třeba dodržovat několik doporučení, které napomáhají předcházení těmto onemocněním. Vyvarovat se neřestem typu kouření a nezdravých jídel, dále snaha o omezení stresu, a naopak se kvituje aktivní život plný zdravé a pestré stravy. U nás jsou bezpochyby číslo jedna Lázně Poděbrady zabývající se touto problematikou. Jejich slogan „Na srdce jsou Poděbrady“ jste již určitě někdy slyšeli. V jejich hlavním budově Hotelu Libenský se zaměřují na tuto indikaci a proto zde můžete vybírat z jejich široké nabídky. Na severu Čech to jsou potom lázně Libverda se svou dlouholetou historií sahající až do 14. století. Sílu zdejších léčivých zdrojů a poklidné atmosféry můžete pocítit během intenzivního pobytu Komplexní lázeňská kúra.

Koupele při samopláteckých pobytech

Lázně zaměřené na potíže s dýchacím ústrojím

Nemoci tykající se dýchacího ústrojí jsou v dnešním světě rozšířeným problémem. Lázeňská léčba se proto zaměřuje jednak na jejich léčení, ale také na předcházení těchto onemocnění. Jedná se o širokou škálu problémů od dušnosti, bolesti na hrudi, chrapotu po záněty horních a dolních cest dýchacích, jako může být zánět průdušek či dokonce zápal plic. Samotná léčba je prováděna formou inhalací, kloktání, proplachů, a to aplikací minerálních vod, nejčastěji však Luhačovickou Vincentkou. Dalším důležitým aspektem v jejich léčbě je prostředí lázní, a to zejména čerstvý vzduch a unikátní přírodní klima. To vše se Vám dostane v Lázeňském domě Priessnitz v Léčebných lázních Jeseník, které jsou známé Léčivou silou zdejších pramenů a nádhernou okolní přírodou. Během Komplexního pobytu pocítíte příznivé účinky tohoto místa na vlastní kůži. Jedinečným místem jsou i Horské lázně Karlova Studánka, které se nacházejí v obklopení Jesenické přírody. I zde se specializují na dýchací problémy za pomoci využití inhalace, která je součástí balíčku Relax v každém věku. A když už jsme zmínili Vincentku, tak v našem doporučení nesmí chybět ani Luhačovický zástupce, který je Lázeňský hotel Miramare se svou pestrou nabídkou lázeňských pobytů.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace