Velké Losiny

7. 9. 2023

Sirnaté lázně pod svahy Jeseníků

Vysoká kvalita všech nabízených služeb

Termální lázně Velké Losiny jsou vším, co dnešní návštěvnící od lázeňského pobytu očekávají. Dostane se jim zde komfortního ubytování ve vícero lázeňských budovách s celkovou kapacitou 335 lůžek. V lázeňském areálu se mohou ubytovat ve dvou hlavních budovách, pro delší lázeňské pobyty lze využít čtyřhvězdičkový Lázeňský hotel Eliška, naopak pro kratší wellness a relaxační pobyty Wellness hotel Diana, který je umístěn v okrajové části lázní a nabízí tím svým hostům dostatečně klidné prostředí daleko od všeho ruchu. Dále nabídka poskytovaných služeb bez potřeby opustit danou budovu, tedy vše pod jednou střechou. Prvotřídní léčebná péče na té nejvyšší možné úrovni a v neposlední řadě příjemné lázeňské prostředí zasazené do lázeňského parku s dostatkem možností pro různé aktivity či kulturní vyžití. Dalším významným plusem je umístění lázní, které najdeme v krásné přírodě podhůří Jeseníků a navíc v lokalitě, která je velice bohatá na historické památky. Lázně se díky své bohaté historii, která se datuje do 16. století dnes řadí mezí nejstarší moravské lázně.

Lázeňský hotel Eliška

Všechny služby pod jednou střechou

Vlajkovou lodí lázní je bezpochyby Lázeňský hotel Eliška, který nalezneme v samém centru lázní obklopený místním lázeňským parkem. Eliška je soustava dvou budou, které jsou propojeny spojovací chodbou, takže i hosté, kteří budou ubytování ve vedlejší budově nemusí při přecházení za službami opustit hotel. Jedná se o původní historickou budovu, která byla v posledních letech vkusně zrekonstruována a nyní nabízí celkovou kapacitu 133 lůžek v několika kategoriích včetně dvou bezbariérových pokojů. Samozřejmostí je dostatek parkovacích míst, nonstop recepce, kde se hostům dostane plno doplňkových služeb, které by mohli během svého pobytu využít, dále termální bazén s místní sirnatou vodou s balneoprovozem a několik restauračních zařízení. Druhou výše zmíněnou budovou je Wellness hotel Diana, který je lehce vzdálen od lázeňského centra, avšak umístění není překážkou, jelikož hotel zajišťuje pravidelný transfer do centra lázní. Hotel je plně bezbariérový a disponuje 53 pokoji kategorie superior, které jsou bohatě vybaveny. Tak jako hotel Eliška svým hostům nabízí prvotřídní služby pod jednou střechou.

Lázeňské pobyty ve Velkých Losinách

Léčebná síla sirnatých termálních pramenů

V Termálních lázních Velké Losiny razí filozofii, která klade důraz na 6 základních pilířů zdejšího ''Kruhu zdraví'', jedná se o vodu, dotek, mysl, aktivitu, výživu a relaxaci, kdy se snaží o naleznutí maximální rovnováhy těchto všech atributů. Ať je to zdejší lázeňská léčba, která se primárně zaměřuje na nemocí pohybového aparátu, kožních a neurologických problémů, tak i při wellness pobytech se zde především opírají o sílu termálních sirnatých pramenů s teplotou kolem 36°C, kterých v místě Velkých Losin vyvěrá celkem 5 a ty se následně využívají při koupelích či napájení zdejších termálních bazénů. V obou ubytovacích zařízeních máte na výběr nespočet pobytových balíčků, kdy v Lázeňském hotelu Eliška je vždy jejich součástí lékařské vyšetření, na jehož základě Vám budou dané procedury po vzájemné konzultaci doporučeny. I ve Wellness hotelu Diana nechavájí svým klientům volnou ruku při výběru obsahu svého pobytu, hosté mohou vybírat z více než 50 možných procedur v podobě koupelí, inhalací, masáží a samozřejmě i zábalů. Při Vašem pobytu nesmíte vynechat návštěvu místního termálního parku s celoročním provozem, který je vzdálen několik stovek metrů od Lázeňského hotelu Eliška. Čeká Vás tu 9 vnitřních a venkovních bazénů, široká nabídka různých typů saun a mnoho dalšího.

Wellness ve Velkých Losinách

Místo, kde se odehrály čarodejnické procesy

Ve volných chvílích Vašeho pobytu je v okolí lázní několik zajímavých míst a nespočet kulturních památek, které stojí za to navštívit. První zajímavost naleznete přímo ve Velkých Losinách, jedná se o místní renesanční zámek ze 16. století, ve kterém bylo natočeno spoustu pohádek a filmů. Například díky čarodějnickým procesům, které se zde odehrávaly v 17. století se tady točil film Kladivo na čarodejnice či Bathory. Ve Velkých Losinách je také k vidění historická papírna, kde se stále vyrábí papír původním manufakturním způsobem. Dalším místem, které stojí za to vidět je vodní elektrárna Dlouhé stráně, která se řadí mezí největší divy České republiky. Pokud však nejste příznivcem výletů, nemusíte zoufat, na své si přijedete i v areálu lázní. Příjemné chvíle Vás čekají v lázeňské kavárně či při procházkách lázeňským parkem

 

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace