Pobyty pro seniory v Lázních Třeboň

Lázně Třeboň se specializují převážně na léčbu revmatických onemocnění. Jsou známé svými léčebnými rašelinovými procedurami, ke kterým je používána místní jedinečná slatina. Ta se získává z nedalekých zásobáren a po zpracování slouží k prohřívání ve formě koupelí a zábalů.

Léčivé účinky rašeliny

znají místní již dlouhá staletí a k léčebným účelům ji začaly komerčně nabízet po roce 1883, kdy byl otevřen lázeňský hotel v centru města. Zásoby rašeliny mají lázně na další stovky let, jen v jednom ložisku je údajně slatiny na dalších 800 let a to se použitá slatina vrací zpět do krajiny, aby ji měli k dispozici i další generace. Kromě léčebných procedur je město známé historickým náměstím a rybníkem Svět, který je na hranici města a dotváří krásnou scenérii lázeňského města Třeboň.

Blízké okolí

K okolním výletům vybízí cela řada turisticky zajímavých míst, kam se dostanete pohodlně autem, ale stejně dobře i na kole. Jižní Čechy a okolí Třeboně je jedna velká rovina. Ve městě probíhají časté kulturní akce, takže v Třeboni se určitě nebudete nudit. Pobyty pro seniory v Lázních Třeboň je možné zajistit ve všech nabízených hotelech.

Zvolte cenu

od 1 700 Kč do 8 540

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace